У НАТО готують секретний оборонний план на випадок конфлікту з Росією – Reuters

Читать на русском

У НАТО готують секретний оборонний план на випадок конфлікту з Росією – Reuters

У НАТО готують секретний оборонний план на випадок конфлікту з Росією – Reuters

У НАТО готують секретний оборонний план, який вперше з часів холодної війни детально описуватиме, як Альянс діятиме у випадку конфлікту з Росією. Документ, який складається з тисяч сторінок, лідери країн-членів НАТО мають затвердити на саміті у Вільнюсі, який відбудеться в липні.

Про це пише Reuters. Видання зазначає, що такий крок означає фундаментальну зміну у політиці альянсу.

Раніше НАТО не бачила потреби розробляти широкомасштабні оборонні плани на десятиліття, оскільки вона вела менші війни в Афганістані й Іраку та відчувала, що пострадянська Росія більше не становить загрози її існуванню.

Але враховуючи, що найкривавіша війна в Європі з 1945 року вирує просто за її кордонами – в Україні, Альянс тепер вважає, що він повинен мати все планування задовго до того, як може спалахнути конфлікт із Москвою.

"Фундаментальна відмінність між управлінням кризою та колективною обороною полягає в наступному: не ми, а наш супротивник визначає часові рамки. Ми повинні бути готові до того, що конфлікт може виникнути будь-коли", — сказав адмірал Роб Бауер, один із вищих військових чиновників НАТО.

У своїх так званих регіональних планах НАТО також дасть країнам рекомендації щодо того, як модернізувати свої сили та матеріально-технічне забезпечення.

"Союзники точно знатимуть, які сили та можливості потрібні, зокрема, де, що і як розгортати", — сказав глава НАТО Йенс Столтенберг про секретні документи, які, як у часи холодної війни, призначатимуть певні війська для захисту певних регіонів.

Надаючи допомогу Україні, альянс виявив свої недоліки в спроможності виробляти достатню кількість зброї та боєприпасів. Тому НАТО також має оновити матеріально-технічне забезпечення, необхідне для швидкого розгортання військ.

Необхідність фінансування реалізації регіональних планів є однією з причин, чому Столтенберг закликав лідерів країн-членів підвищити цільовий показник військових витрат альянсу, що є ще однією темою, яка обговорюватиметься у Вільнюсі.

Офіційні особи НАТО підрахували, що на повну реалізацію планів знадобиться кілька років, хоча вони наголошують, що за потреби альянс може негайно розпочати бій.

"Ми готові битися сьогодні ввечері. Ви знаєте, що ви ніколи не буваєте достатньо готові. Ніколи. Ми повинні бути в змозі битися сьогодні ввечері, якщо це необхідно, з тим, що у нас є", — сказав генерал-лейтенант Юбер Коттеро, заступник начальника Верховного штабу об’єднаних сил НАТО в Європі (SHAPE).