НАЗК внесло індійського виробника підшипників до переліку міжнародних спонсорів війни

birla

Національне агентство з питань запобігання корупції внесло індійську компанію CK Birla Group до переліку міжнародних спонсорів війни.

Як повідомили в НАЗК, причиною стало те, що вона та її дочірня компанія National Engineering Industries Limited (NEI) (бренд NBC Bearings) допомагають російському ВПК заміщувати критично важливі європейські та американські деталі для військової техніки, а саме підшипники.

"Підшипники – критична деталь для багатьох типів техніки: танків, інших броньованих і гусеничних машин та авіації. До того ж, підшипники необхідні для функціонування залізниці – основного способу російського військового постачання та й усієї російської логістики загалом", – пояснили в Нацагентстві.

Зазначається, що росіяни не здатні виготовляти підшипники достатньої якості та в достатній кількості. Тільки у 2020 році РФ імпортувала підшипників на $419 млн, і 55% цього обсягу походило з країн Європи та Північної Америки, а найперше з Німеччини – 16%.

Після широкомасштабного російського вторгнення в Україну європейські та американські виробники підшипників залишили російський ринок. Через брак цих деталей "Уралвагонзавод" та "Омськтрансмаш" – головні танкобудівні й танкоремонтні підприємства РФ повністю зупинилися. Значні проблеми виникли в конструюванні літаків, кораблів, підлодок та обслуговуванні поїздів.

Однією з компаній, що вирішила допомогти російському ВПК у побудові та відновленні російської армії вторгнення, стала CK Birla Group та її бренд підшипників NBC Bearings. Згідно митних даних, майже за рік частка NBC Bearings в імпорті підшипників з Індії до Росії становила 38,4%, на загальну суму $12,3 млн.

Як нагадали в НАЗК, інша дочірня компанія групи CK Birla, виробник цементу Ultratech, уже потрапляв до санкційних новин, закуповуючи вугілля у російської СУЕК за юані задля обходу доларових санкцій.