ЄБРР збільшить свою частку акцій власника українського "Прокредит Банку"

прокредит

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) придбає 5% акцій німецького ProCredit Holding AG&Co. KGaA, якому належить український "Прокредит Банк".

Об этом сообщает Инсайдер РУ


Внаслідок цього ЄБРР збільшить свою частку у німецькому холдингу до 8,7%, повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на рішення ради директорів ЄБРР від 17 березня.

В рамках угоди ЄБРР також придбає 9,9% частку в управляючій компанії ProCredit General Partner AG і таким чином стане одним з основних акціонерів ProCredit Group поряд з Zeitinger Invest, KfW, Doen Participaties і ProCredit Staff Invest.

"Інвестиції підтримають холдинг ProCredit у його перетворенні у відкрите акціонерне товариство за збереження його результативності, як було оголошено холдингом ProCredit у жовтні 2022 року", – наголосили у банку.

ЄБРР уточнив, що частки кожної компанії будуть придбані в рамках приватної двосторонньої угоди у Міжнародної фінансової корпорації (IFC) з групи Світового банку.

Читайте також: Прибуток українських банків з початку року зріс удвічі

ProCredit Holding – німецька міжнародна фінансова холдингова компанія зі штаб-квартирою у Франкфурт-на-Майні, заснована у 1998 році. Веде свою діяльність у 19 країнах з перехідною економікою та державами, що розвиваються у Східній Європі, Латинській Америці та Африці, надаючи банківські послуги малому, середньому бізнесу та широким верствам населення в цих країнах.

Бізнес-модель холдингу ґрунтується на соціально-відповідальному банкінгу та наданні прозорих, ефективних та прибуткових фінансових послуг клієнтам.

В Україні холдинг представлено дочірнім "ПроКредит Банком".

Із загальним обсягом активів 36,83 млрд грн на 1 лютого (близько 1,35% усіх активів системи) банк займав 15 місце серед 67 банків України. Банк пропонує всі види традиційних банківських продуктів через вісім відділень.

Источник: Собеседник